Trasa na egzaminie na prawo jazdy, może prowadzić przez rondo Bernardyńskie. Jeździliście po tym skrzyżowaniu? Jest coś co sprawia Wam trudność w tym miejscu? Napiszcie o swoich doświadczeniach na tym skrzyżowaniu.

Rondo Bernardyńskie to skrzyżowanie kierowane sygnalizacją świetlną. Na wlocie skrzyżowania jest znak pionowy F-10 – „kierunki na pasach ruchu”, który wskazuje obowiązujące kierunki jazdy przez skrzyżowanie z określonych pasów. Na skrzyżowaniu są również strzałki kierunkowe jako znaki poziome.

Gdyby sygnalizacja świetlna nie działała, wówczas należy stosować się do znaków pionowych. Znaki pionowe jakie zobaczymy na rondzie Bernardyńskim to A-7 „ustąp pierwszeństwa przejazdu oraz C-12 „ruch okrężny”, a zatem należałoby ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z lewej strony. Pojazd szynowy, który również możemy spotkać na rondzie Bernardyńskim ma pierwszeństwo z lewej strony.

Pamiętaj zawsze dokładnie i racjonalnie podchodź do zadania. Obserwuj znaki poziome, które doprowadzą Cię do celu. Spokojna analiza to klucz do sukcesu.

Jeżeli chcesz zobaczyć dokładny przejazd przez to skrzyżowanie wraz ze szczegółowym komentarzem i omówieniem zapraszam na Platformę Szkoleniową – skrzyżowania w Bydgoszczy

Share This